czwartek, 17 marca 2016

[6] Percy Jackson i bogowie olimpijscy 'Złodziej Pioruna' - Rick Riordan recenzja

Edytuj post
                                 'Idź tam gdzie prowadzi cię serce, inaczej utracisz wszystko.'
Hej moi drodzy!

 Dzisiaj mam wam do zrecenzowania książkę z serii Perciego Jacksona 'Złodziej Pioruna'
Zapraszam!


Znalezione obrazy dla zapytania percy jackson i bogowie olimpijscy złodziej pioruna okładka 2016 Głównym bohaterem jest chłopiec z ADHD Percy Jackson, który uczęszcza do szkoły specjalnej.
Mieszka on w internacie. Wyrzucili go z pięciu szkół i z tej też. Percy ma swojego przyjaciela Grovera. Pewnego dnia Percy wchodzi do miejsca gdzie są gabinety nauczycieli i podsłuchuję rozmowę Grovera i nauczyciela Chejrona.

 Od tego momentu życie Persiego się diametralnie zmienia. Chłopak przyjeżdża na letnie ferie do swojej mamy Sally i jej męża Geba. Mama robi mu niespodziankę i zabiera na wycieczkę do miejsca, do którego jeździli kiedy Percy był mały.

 Percy opowiada mamie historię jaka przydarzyła mu się w szkolę i kobieta musi wracać z nim do domu, bo uważa że jej syn jest w niebezpieczeństwie. Jednak w drodze do domu Perciego i jego mamę atakuję potwór. Perciemu udaję się go zabić, po czym trafia do obozu herosów razem ze swoim przyjacielem Groverem.  Percy poznaję Annabeth córkę Ateny, a sam dowiaduję się że jestt synem Posejdona.

 Percy dostaję misję, której celem jest odnalezienie pioruna piorunów, który należy do Zeusa.

Jak myślicie. Co spotka w czasie misji Perciego? Czy uda mu się zdobyć Piorun Piorunów dla Zeusa?Tego dowiecie się czytając książkę 'Percy Jackson i bogowie olimpijscy - złodziej pioruna'


Podsumowanie:

Książki z serii Percy Jackson są przepełnione akcją i mitologią. Przeczytałam tę książkę bo chciałam widzieć różnicę miedzy Harrym Potterem, a Percym. Obydwie książki bardzo mi się podobają, ale i tak raczej zostanę przy Harrym. Oczywiście to nie znaczy, że kończę swoją przygodę z Percym. Obiecałam sobie, że przeczytam całą serię Herosa Perciego. Mam nadzieję, że wytrwam w postanowieniu :)

 Ogólnie książka bardzo mi się podobała. Polecam wam ją dla wszystkich fanów mitologii i nie tylko.
Zapraszam was do czytania i dzielenia się opinią na temat tej książki.

Mam nadzieję że recenzja wam się podobała.
Zachęcam was do komentowania i śledzenia moich dalszych wpisów na blogu.
Dziękuję za przeczytanie.
Pozdrawiam was z całego serduszka <3
xxxTusia <3

2 komentarze:

 1. Bardzo ładna recenzja :D
  Wujek Rick zaskakuje swoim poczuciem humoru! Bardzo lubię jego książki, jednak moją ulubioną, jak do tej pory jest "Miecz Lata" - z mitologią nordycką :D
  Pozdrawiam, Amelia http://osobisty8ksiezyc.blogspot.com/
  (Mój charakter zmusza mnie do komentowania wszystkiego, więc spodziewaj się natłoku komentarzy pod starymi postami xd O ile oczywiście je czytasz :D )
  Pozdrawiam jeszcze raz <3

  OdpowiedzUsuń

Credits crazykira-resources | LeMex ShedYourSkin | ferretmalfoy masterjinn | colourlovers FallingIntoCreation